next previous close

Vilniaus teatras "Lėlė"

Arklių g. 5, Vilnius, Vilniaus apskritis


Teatras “Lėlė” įsikūręs pačiame Vilniaus senamiestyje, buvusiuose grafų Oginskių rūmuose. 1977 m. rūmai buvo restauruoti, ir čia įsikėlė buvęs Vilniaus lėlių teatras, pasirinkęs naują pavadinimą “Lėlė”. Teatro steigėjas ir išlaikytojas yra Lietuvos respublikos kultūros ministerija. Teatras turi dvi sales. Barokinės puošybos Didžioji salė talpina 220 žiūrovų. Jos nedidelėje, bet moderniai įrengtoje scenoje rodomi tiek įvairių žanrų lėlių vaidinimai, tiek nedidelių formų dramos spektakliai. Ne kartą čia buvo rengiami tarptautiniai lėlių teatrų festivaliai, vaidino tarptautinio festivalio LIFE dalyviai. “Lėlės” Mažojoje salėje, kuri buvo įkurta 1992 metais gotikiniuose Oginskių rūmų rūsiuose, yra tik pusė šimto vietų. Čia rodomi mažųjų formų lėlių teatro spektakliai - dažniausiai jie ir skirti patiems jauniausiems žiūrovams.

“Lėlės” teatre vaidinami spektakliai, sukurti pagal lietuvių ir pasaulio  tautų pasakas, taip pat žinomų lietuvių ir užsienio autorių kūrinių vaikams motyvais. “Raudonkepurė”, “Trys paršiukai”, “Bjaurusis ančiukas”, “Coliukė” – tai tik keletas iš jų. Taip pat “Lėlėje” kuriami lėlių vaidinimai suaugusiems. Pjeses “Lėlės” teatrui rašė garsūs lietuvių poetai Sigitas Geda ir Marcelijus Martinaitis, muziką – vieni įdomiausių šiuolaikinės lietuvių muzikos kūrėjai - Feliksas Bajoras, Faustas Latėnas, Algirdas Martinaitis, Vidmantas Bartulis.

Vilniaus lėlių teatrą, iš kurio ir išaugo “Lėlė”, 1958 metais įkūrė lėlininkas, aktorius ir režisierius Balys Lukošius. Po jo šiame teatro dirbo ir jam vadovavo garsus lietuvių lėlininkas ir scenografas Vitalijus Mazūras. Jo statyti spektakliai “Pelenų antelė”, “Baltas berniukas Niekas”, “Žemės dukra” ir kiti sukėlė estetinę revoliuciją XX a. aštuntojo-devintojo dešimtmečio rytų Europos lėlių teatro mene. Dabar V. Mazūro tradicijas “Lėlės” teatre tęsia jo mokiniai režisieriai Rimas Driežis ir Algirdas Mikutis.

Šiandien Vilniaus teatre “Lėlė” dirba 20 profesionalių aktorių lėlininkų. Visi jie – Vilniaus aukštųjų teatrinių mokyklų mokiniai. Taip pat teatre dirba aukštos kvalifikacijos ir meistriškumo lėlių meistrai ir konstruktoriai, galintys pagaminti įvairiausias lėles – marionetes, šešėlines, labai dideles ir labai mažas, taip pat kaukes aktoriams.

“Lėlės” spektakliai yra ne kartą pelnę apdovanojimų tarptautiniuose lėlių teatrų festivaliuose. Daugiausia keliaujama po Lietuvą, tačiau gastroliuojama ir užsienyje: būta Vokietijoje, Alžyre, Etiopijoje, Suomijoje, Danijoje, Anglijoje, JAV, Austrijoje, Indijoje, Kazachstane, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Slovakijoje, Kinijoje. Gastrolėse teatro spektakliai buvo vaidinami ir anglų, rusų, lenkų, vokiečių, prancūzų kalbomis. Nuo 1966 metų teatras dalyvauja tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA festivaliuose, teatre veikia UNIMA nacionalinis centras. Taip pat “Lėlė” dalyvauja tarptautinės organizacijos ASSITEJ veikloje.

Vilniaus “Lėlės” kūrėjai stengiasi, kad teatras būtų atviras tiek geriausioms lėlių teatro vaikams tradicijoms, tiek vertingoms šiuolaikinio teatro tendencijoms. O svarbiausia - kad išliktų įdomus ir reikalingas tiek mažiesiems žiūrovams, tiek ir suaugusiems.
Darbo laikas:
Pirmadienis
Antradienis
Trečiadienis
Ketvirtadienis
Penktadienis
Šeštadienis
Sekmadienis

BĮ Vilniaus teatras "Lėlė"
Tel. 8 682 07862
Įm.kodas 190754264
PVM: .
http://www.teatraslele.lt
Vilniaus teatras "Lėlė" facebook