http://laisvadiena.lt/upload/391_Majai-Pliseckajai-skirtas-baleto-vakaras.jpg
close
http://laisvadiena.lt/upload/391_Majai-Pliseckajai-skirtas-baleto-vakaras.jpg

Majai Pliseckajai skirtas baleto vakaras

Renginys vyks: 2019-10-13 20:00 Taikos pr. 70, Klaipėda, Klaipėdos apskritis
Dalyviai:Kultūros centras Žvejų rūmai


Dar gyva būdama Maja Pliseckaja tapo legenda. Geniali balerina, mylinti laisvę, turinti aiškią pilietinę poziciją, ryški ir žavinga – ji ir šiandien gyva milijonų viso pasaulio gerbėjų širdyse.

Kartais laimingai sutampa aplinkybės, kai viename taške susitinka talentingiausi. Seną širdyje išpuoselėtą Majos Pliseckajos svajonę palaikė ir kompozitorius Rodionas Ščedrinas, baletmeisteris Alberto Alonso ir dirigentas Genadijus Roždestvenskis. 1967 metais gimė vienas labiausiai įkvepiančių XX amžiaus baletų – „Karmen-siuita“. Tąkart virš vaidinimo susikaupė tokie debesys, kad vos nepražudė talentingo darbo. Padėjo bekompromisis Majos Plieckajos užsispyrimas ir ... laikas, kurisviską sudėliojo į savo vietas.

Šiandien ryškiausios Sankt Peterburgo teatrų baleto žvaigždės savo spektakliu pagerbia didžiosios balerinos atminimą.

Žymiausi Sankt Peterburgo Marijos ir Michailovo teatrų šokėjai sukūrė baleto vakarą paminėti garsiausią XX amžiaus baleriną, į programą įtraukdami vienaveiksmį spektaklį „Karmen-siuita“ bei geriausius pasirodymus iš Majos Pliseckajos repertuaro. M. Pliseckaja buvo nepakartojama visuose savo vaidmenyse – nuo Odetos-Odilijos „Gulbių ežere“ ir Kitri „Don Kichote“ iki Eginos „Spartake“. Bet svarbiausiu baletu jos gyvenime tapo „Karmen-siuita“. Žiūrovų sąmonėje atlikėja taip susigyveno su vaidmeniu, kad po M. Pliseckajos šokti „Karmen - siuitą“ mažai kas ryžosi. Ir  tik 2005 metais Maskvos Didžiajame teatre, minint Majos Pliseckajos 80-metį, vyriausiasis baletmeisteris Aleksejus Ratmanskis su jos palaiminimu sugrąžino į pagrindinę Rusijos teatro sceną Marijos Aleksandrovos atliekamą „Karmen - siuitą“. Vėliau savo versijas pateikė Svetlana Zacharova ir Uljana Lopatkina. 2010 metais „Karmen-siuita“ buvo pastatyta ir Marijos teatre.

Šiandien šiaurinės sostinės Michailovo teatro scenoje spindi solistė Oksana Bondareva. Jos partneris yra Marijos teatro premjeras, nusipelnęs Rusijos artistas Igoris Kolbas. Savo prisilietimu prie Majos Pliseckajos palikimo žymūs artistai nusprendė neapsiriboti triumfu sostinėje. Mums su jumis neapsakomai pasisekė, kad vienu metu galime prisiminti legendinę Pliseckają ir mėgautis šiuolaikinio baleto meistrų kuriamu menu.

Maja Pliseckaja ne kartą sakė: „Karmen gyvens, kol aš gyva“. Dabar likimas duotų jai dingstį pasakyti kitaip: „Aš mirsiu. Karmen pasiliks“.


Kaina:

Renginį paskelbė:
Kultūros centras Žvejų rūmai

Kultūros centro Žvejų rūmai informacija